Meleklerin SavaşıMeleklerin Savaşı

ÖNSÖZ (Prof. Dr. Tayfun AYBEK)


Bu kitap, Almanyanın Aachen Üniversitesi bilimsel heyeti tarafından yapılan bir bilimsel araştırma sonuçlarından esinlenmiş ve yazılmıştır. Bu araştırmaya göre, kalbi durup, başarılı bir şekilde hayata geri döndürülebilen vakaların yaşadıkları ve hissettikleriişlenmiştir. Özellikle dakikalarca süre reanimasyon süreci sonrası kalp atışları tekrardan başlayan, sonrasında tamamen normal yaşantısına geri dönmüş kişilerin genellikle birbirine benzer olayları yaşadıkları tespit edilmiştir. Bu verilerin bilimsel bir çerçevede dokümentasyonu sağlanmış, ancak değişik branşlar ile ilgili "cardiac arrest“ (kalp durması) olgularının, bütünleştirici ve tek branşta yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu konu hakkında National Graphics’deki filme buradan ulaşabilirsiniz.Kitapta konusu geçen tüm yaşananlar gerçeklerden alınmadır ve Prof. Dr. Tayfun Aybek’in son 28 yıldır yaptığı extrem vakalar üzerinde çalışılmıştır. Olgu bildirimleri gerek hastalar ile gerekse tedavi süreçlerine hakim sağlık personelleri ile yapılan mülakatlar sonucunda hikayeleştirilmiştir. Bu kitabın geliri ihtiyacı olan hemşirelik mesleği adaylarına bağışlanacaktır. Konu ile ilgili Prof. Dr. med. Walter van Laack, Aachen/Almanya yazılarını bu linkten edinebilirsiniz :https://www.vanlaack-buch.de/zeitschriften-magazines/

Prof. Dr. med. Tayfun Aybek

Herz- und Gefäßchirurgie

Mobile: +90 534 520 5317
Festnetz: +903122929891
Fax: +90 312 284 5870
E-mail: ta@tayfunaybek.com

TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi
TOBB ETÜ Hastanesi, Yaşam Caddesi No:5 Söğütözü 06510 Ankara

Ausgeprägte Verkalkung des linken Vorhofes

Eine 57 jährige Frau mit einer Mitralklappenstenose und schwerer pulmonalen Hypertonie (PAP: 85 mmHg) wurde für eine Klappenersatz-Op stationär aufgenommen. Bei dem präoperativen Aufnahmebild von Rö-Thorax fand sich eine Verkalkung im Bereich des linken Vorhofes.

20266 Mal angesehen

Aortenbogenersatz bei milder Hypothermie (30° Celsius)

Ein relativ neuer Operationskonzept für die Chirurgie des Aortenbogens erlaubt eine vollständige, warme Perfusion (Durchblutung) des Patienten, so dass die Operationszeit, postoperative neurologische Komplikationen und die Mortalität vermindert wird.

16679 Mal angesehen

Entfernung eines gutartigen Tumors im Herzen bei geschlossen...

Ein Myxom ist ein gutartiger Tumor des Bindegewebes, der häufig im Herzen vorkommt. Er kann unter Umständen zu Schlaganfällen, Gefässverschlüssen oder Embolien führen.

13434 Mal angesehen